Hac Umre

HAC VE UMRE arrow HAC VE UMRE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUDÜS GEZİSİ

 

 

 

PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI KUDÜS / FİLİSTİN

 CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA'DA

 

 


 

Peygamberler Ve Nebiler Diyarı Kudüs Gezisi (2)KUDÜS GEZİSİ


 
3 Gece - 4 Gün

 Fiyata Dahil Olanlar
Gidiş - Dönüş uçak biletleri ve tüm alan vergileri, 4 * Otelde konaklama, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, programda belirtilen turların uygulanması, transferler ve ziyaretler, Seyahat Sigortası ve rehberlik hizmetleri.
 
Tur Programları

1.Gün, Perşembe Günü : Havalimanı dış hatlar terminalide buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Türk Havayollarına ait TK 784 sefer sayılı uçakla 07.30’da Tel Aviv’e uçuş. Saat 09.40'da Tel Aviv’e varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Tel Avivden geçerek Yafa şehrine varış. burada (Yafa’da) Şehir turu, ve Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi, Hasan Paşa camiinde kısa bir mola’dan sonra Kudüs’e hareket. Bir saatlik kara yolculuğundan sonra Kudüs’e varış ve otele yerleşme. Otelde akşam yemeği ve geceleme.
 

2.Gün, Cuma Günü : Sabah namazı için Mescid-i Aksay’a gidiş dönüş, Namazdan sonra kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Camii’ni ziyaret ettikten sonra Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi ve Ağlama duvarının görülmesinden sonra, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada (açık olduğu takdirde) İslam Eserleri Müzesini ziyaret, Burak Mescidinin ziyaret edilerek görülmesi, Cuma namazının kılınmasından sonra Mervan Mescidinin Gezilmesi, serbest zaman. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa ya gidiş, namazdan sonra otele dönüş ve geceleme.
 

3.Gün, Cumartesi Günü : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, Zeytin dağı, Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi ve EL HALİL’e hareket. yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa.a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz.Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, otelde geceleme.
 

4.Gün, Pazar Günü : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış ve Ölü denize (Lut Gölü) hareket . Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akebinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Havalimanına hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarına ait TK 789 Sefer sayılı uçakla saat 20.00'de İstanbul’a uçuş. Saat 22.20’de İstanbul’a hoş geldiniz.
 
Gerekli Açıklamalar

Son Başvuru Tarihi : 01/11/2012

 

Başvuru için Gereken Belgeler:

· En az 7 ay temditli pasaport

 

 

Yafa’da Şehir turu, ve Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi, Hasan Paşa camiinde kısa bir mola’dan sonra  Kudüs’e hareket. Bir saatlik kara yolculuğundan sonra Kudüs’e varış ve otele yerleşme. Otelde akşam yemeği ve geceleme.
 
Sabah namazı için Mescid-i Aksay’a gidiş dönüş, Namazdan sonra kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Camii’ni ziyaret ettikten sonra Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi ve Ağlama duvarının görülmesinden sonra, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada (açık olduğu takdirde) İslam Eserleri Müzesini ziyaret, Burak Mescidinin ziyaret edilerek görülmesi, Cuma namazının kılınmasından sonra Mervan Mescidinin Gezilmesi, 

Zeytin dağı, Selman-ı Faris-i ve  Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi ve EL HALİL’e hareket. yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun)  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa.a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz.Ömer camii nin görülmesi

Ölü denize (Lut Gölü) hareket . Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesi

Image

 

Kubbetü's-Sahra
 

 


Image

Yafa Şehri


Image

Yafa Şehrinde Osmanlı'ya ait bir cami

 

cesme

Yafa'da Osmanlı Çeşmesi

 

AksaImage

Mescid-i Aksa'dan bir görünüm
namaz

Mirac gecesi Peygamberimizin Mescid-i Aksa'da namaz kıldığı yer

Image

Ağlama Duvarı

Ağlama Duvarı

 Image

Kıyamet Kilisesi

kiyametkilisesi

Kudüs Kıyamet Kilisesi
Image

Lut Gölü


Image

El Halil şehri, Hz. İbrahim Mescidi

Image

Hz. İbrahim mescidinin mihrabı

NOT: Günlük gezi programları seyahatin akışına göre değişiklik arz edebilir.


 NOTLAR

  • Ücretlere havaalanına ulaşım ücreti dahil değildir. 
  • Vize sistemine girildikten sonra iptal edilirse 100 €, Uçak bileti alındıktan sonraki iptallerde ise ilave olarak ilgili havayolları sirkülerinde yayınlanan ücret alınır.

     ÖDEME:
  • Kayıt Esnasında %50’si, turun hareketine 7 gün kala ise bakiye %50’si  tahsil edilir.

  

ÖNEMLİ NOT:

  • İsrail’e girişlerde Hükümetin uygulamış olduğu çok sıkı güvenlik önlemleri sebebi ile İsrail Gümrüğünden geçişimiz uzun sürmektedir. Bu süreç bazen 3 ila 5 saati bulmaktadır. İsrail Hükümeti genelde yalnız giden genç bay ve bayanlar ile genç aileleri girişte fazlası ile tutmaktadır. İsrail vizesi alınması içeri gireceğimiz manası, maalesef taşımamaktadır. Bu konuda gerekli anlayışı göstereceğinize inanıyoruz.

 

 
< Önceki   Sonraki >
Ömer Termal Kaplıcaları Rezervasyonu için 0222 22093 85 telefonu arayabilirsiniz.
- Ümre hakkında öğrenmek istediklerinizi Hac ve Umre Rehberi sayfalarımızda bulabilirsiniz.
- Hac ve Umre yolculuğunuz öncesinde Say nasıl yapılır? Safa ve Merve tepesi nerededir?  gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
- Umre ve Hacda  Ziyaret edilen Yerler hakkında bilgi alabilir ve hacdaki ziyaret yerleri fotoğrafları nı  görebilirsiniz.